Lokalizacja

Zapraszamy do naszego apartamentu, zlokalizowanego w sercu górskiej wioski. Nasz apartament oferują w pełni wyposażoną kuchnię, salon, sypialnię i łazienkę. Znajduje się w idealnym miejscu dla miłośników przyrody i aktywnego wypoczynku. Dzięki dogodnej lokalizacji, masz łatwy dostęp do atrakcji turystycznych, takich jak szlaki turystyczne i wyciągi narciarskie. Zarezerwuj już dziś i ciesz się wspaniałym pobytem w jednej z podhalańskich wiosek!

Podczerwone brzegi

Podczerwone

Jest to malutka, a przede wszystkim cichutka wioska nieopodal Zakopanego. Piękne położenie miejscowości skłania do udanego wypoczynku. Malownicza wioska oferuje turystom widoki.

Z wschodniej strony można obserwować panoramę pasma Tatr. Z drugiej strony wioski - zachodniej możemy ujrzeć piękny krajobraz w roli głównej z Babią Górą. Turyści, którzy lubią wędrówki z pewnością będą zachwyceni. W okolicy znajduje się wiele ścieżek, polnych dróżek, a nawet popularna ścieżka rowerowa.

Przez wioskę od strony "Brzegu" przepływa rzeka Czarny Dunajec. Sprawia to że w sezonie letnim staje się miejscem odpoczynku, w której w upalny dzień bardzo wiele osób decyduję się na orzeźwiającą kąpiel.

Wszystko to sprawia, że Podczerwone staje się idealnym miejscem dla odwiedzających.

Torfowiska

Torfowiska

"Puścizna Wielka" zajmuje łączną powierzchnię 1830ha. Czarują one swoim urokiem, który oddaje nam natura.

Część tych pięknych terenów można zobaczyć korzystając z popularnej ścieżki rowerowej. Można się tam dostać również podczas pieszej wycieczki.

Znajduje się tam też „Muzeum na torach", czyli 3 odnowione obiekty - wagoniki i lokomotywa dawnych kolejek wąskotorowych. Znajduje się tam ekspozycja związana z historią zakładu, eksploatacją torfu, torfowiskami i przyrodą na nich występująca, a także przedstawiona jest historia kolejki wąskotorowej. Zwiedzanie ekspozycji jest bezpłatne.

Latająca forteca B17

Historia

1605 rok - założenie wioski. Założycielem jej jest Szymon Czerwiński, który otrzymał przywilej na sołtystwo. Król Zygmunt III Waza 4 lipca zatwierdził ten przywilej 4 lipca 1605 roku. Dało to możliwość prawa do sołtystwa jego synów – Walentego i Władysława po śmierci Szymona Czerwińskiego.

13 września 1944 – historia lotników nieopodal wioski rozbił się samolot bombowy B-17, tzw. "Latająca Forteca". Statek ten należał do sił zbrojnych USA. Żołnierze, którzy zdołali przetrwać zostali przejęci przez ludzi w placówce Armii Krajowej.

29 listopada 1943 r. – historia partyzantów W tym dniu Podczerwone zostało otoczone przez Niemców. Poszukiwali ukrywających się partyzantów. Podobno „ktoś” doniósł, pokazał kryjówkę niedaleko tartaku, rzekomo w celu ratowania wsi przed spaleniem. Partyzantów rozstrzelano. O dziwo nikt niczego nie widział, nikt niczego nie słyszał.

1907 rok - przez Podczerwone przebiegała linia kolejowa z Nowego Targu przez przejście graniczne Czarny Dunajec-Suchá Hora do Kraľovanów na Słowacji. Odcinek graniczny (Podczerwone – Sucha Hora) zdemontowano po II wojnie światowej.